Egy korábbi bejegyzésemben egy mini játékot hirdettem meg, miszerint szavazni lehetett a kedvenc szoknyára, amit én szépen meg is varrok. Meg is lett a nyertes szoknya, és egy két malőrrel karöltve, meg is varrtam! A mályva színű lett az, amely legtöbbeteknek tetszett, de mivel pontosan ugyanilyen anyagot nem találtam- megjegyzem szerintem nem is baj, így egy csodaszép kék kloké anyagból varrtam meg. Időközben arra jöttem rá, hogy imádom a különleges textúrájú anyagokat, hiszen ezekben van kis huncutság és nagyon különleges dolgokat lehet velük kreálni.
Ehhez a projekthez szükséged lesz:
- varrógép
- centis
- olló
- 2 m anyag
- 22 cm rejtett cipzár
Az igazság az, hogy ez nem egy szokványos rakott szoknya, mivel vannak kis csücskei amik, nagyon extrémmé varázsolják a kinézetét. Mivel az én anyagom a szövésmintájából adódóan merevebb, így ezek a kis élek erőteljesebben mutatkoznak, mint a fenti képen. De szerintem ettől csak még vagányabb lett :)
Első körben ki kellett matekezzem, hogy hogyan is hajtogassam az anyagot, hogy megkapjam ezt a felemás rakott mintát. Itt egy kép felülnézetből, ahol jól látszódnak a hajtogatások:
Az anyagot ketté vágtam, így lett egy szoknya eleje oldala és egy hátoldala. Ezután, nekiálltam hajtogatni és gombostűzni mindkét oldalt szimmetrikusan. Méreteit tekintve a sima hajtások 4 centisek, az élek pedig 7 cm. Ne felejtsd el lemérni a derékbőségedet, hogy ennek megfelelően alakítsd a hajtások méreteit.
Ha ezzel megvagy, akkor érdemes a kis éleket befércelni, hogy el ne csússzanak.
Miután a kis fércek megvannak, talpszélesen levarrjuk a hajtásokat. A csücsköknél lehet, lesz pici kis csúszás/szétnyílás, de ez nem fog a későbbiekben gondot okozni, szóval nem kell pánikolni!
Következő lépésként ki kell szabni a derékpántot. Ebben szerencsére semmi fantasztikus nincs, én a klasszikus 4 centiset választottam, de 2 darabból. A két darabot külön-külön beszegtem, összevarrtam, majd szétvasaltam, hogy szépen illeszkedjen a szoknyához.
// Ha kíváncsi vagy hogyan készült ez a kis cuki tűpárna-gyűrű, dobj egy kommentet nekem ide, vagy a blog Facebook oldalára! //
Kész is a derékpántunk, szépen félretesszük pihenni, mert most összevarrjuk a szoknya elejét a hátoldalával, de előtte beszegjük az elő- és hátoldalt is körbe, kihagyva a derékrészt. Igazából ezt is be lehet szegni, de én személy szerint nem szeretem, mert akkor nem lesz túl szép és egyenletes a derékpánt- de végül is ez az anyag típusától és a személyes ízlésedtől is függ. Ja, és ne felejtsünk el gombostűzni! Én bevallom őszintén ez az egyik kedvenc lépésem, itt érzem azt, hogy na most már tényleg alakul, születik a kezemben a ruha.
El ne felejts egyik oldalon a varráson kb 15 centi rést hagyni, ide kerül majd bele a rejtett cipzár.
Újra a kedvenc művelet, de ezúttal a derékpántot gombostűzzük hozzá magához a szoknyához. Ha Te is két részből varrtad a derékpántot, akkor arra figyelj, hogy a két varrás egy vonalban legyen, különben csúnya lesz a szoknya, és szét kell bontanod- ami legyünk őszinték, már kevésbé lélekemelő. Bár, a reccsenő cérna hangja némileg izgalmas :)
Sima öltéssel levarrjuk és voilá, így fog kinézni:
// Fel a kezeket, aki szintén a vasalódeszkáján tűz, szab, bont :) //
Következik a rejtett cipzár bevarrása. Ennek a részletezésébe nem fogok most túlzottan belemenni, korábban már írtam róla egy jó részletes bejegyzést itt.
Ahogy ezzel megvagy, a derékpántot szépen visszahajtod, a ruha színe oldaláról legombostűzöd, majd szintén a színéről közvetlenül a varráson levarrod.
Utolsó lépésként felvarrod a szoknya alját, és kész is a csodaszép, különleges rakott szoknyád!
Nekem nagyon tetszik a végeredmény, imádom, hogy jó bő, szépen illeszkedik a derekamra és szemből szinte szoknyanadrágnak néz ki!
Ha megvarrtad, nyugodtan büszkélkedj nekem a végeredményről akár itt egy kommentben, akár Facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.